Nowe trendy w projektach mebli biurowych.

Dziś nowoczesne biura w niczym już nie przypominają tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.

Inaczej też wygląda praca pracownika biurowego, na co ma ogromny wpływ dostęp do Internetu i telefonii komórkowej, przez co pracownicy są bardziej mobilni. Przed producentami mebli biurowych stanęło poważne wyzwanie jak pogodzić funkcjonalność mebli biurowych, dopasować je do współczesnych wymagań pracowników i jednocześnie zadbać o ich estetykę i komfort.

Projektanci mebli biurowych muszą dobrze przemyśleć zastosowanie mebli, ich praktyczne wykorzystanie w codziennych obowiązkach i jednocześnie zastosować nowinki i chwyty które przekonają do zakupu. W biurze nie potrzebne już są wielkie szafy i regały na przechowywanie wielu segregatorów z dokumentami. Takie funkcje przejęły obecnie twarde dyski, płyty i inne nośniki pamięci, przez co uzyskano wiele dodatkowej przestrzeni biurowej. Jak zagospodarować ta przestrzeń, to właśnie zadanie dla projektantów mebli biurowych.

Dziś biurko to nie tylko blat i szuflady o prostej, niemal surowej konstrukcji. Biurka w nowoczesnym biurze mają blaty obniżane elektrycznie, co ułatwia dostosowanie do wzrostu użytkownika, fotele mają ergonomiczne kształty i wykonane są z materiałów które umożliwiają oddychanie skórze, natomiast szafki są mobile i można je przesuwać bez problemu w różne miejsca. W meblach biurowych coraz bardziej liczą się dodatkowe funkcje które poprawiają komfort pracy i dają poczucie pewnego luksusu i prestiżu.

Na taką sytuację wpływa z pewnością obecny charakter pracy w biurze. Coraz rzadziej korzystamy z telefonów i komputerów stacjonarnych, normalnym widokiem jest już pracownik z telefonem komórkowym siedzący przed laptopem, którego może przenieść w dowolne miejsce w firmie w każdej chwili. W wielu firmach właściciele lub Zarząd wprowadzają przestrzenie typu open- space, czyli wielką powierzchnię biurową, podzieloną ściankami działowymi, co tworzy mini pokoje dla każdego pracownika.

Miejsce pracy staję się wyizolowaną przestrzenią, na której mamy do dyspozycji komfortowe biurko, fotel, szafki na kółkach oraz sprzęt komputerowy. Coraz częściej w wyposażeniu wnętrza biura pojawia się też oświetlenie LED, czujniki sensoryczne które oszczędzają elektryczność w czasie nieobecności pracownika, meble z cichym domykiem i ścianki wyciszające hałas.

Story Page