Jak unikać błędów aranżując miejsce pracy?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak wyposażyć biuro albo urządzić stanowisko pracy, chętnie korzystamy z rad udzielanych nam przez inne osoby.

Niestety, choć zdecydowana większość z nich może nam się przydać, nie brakuje również takich, które są w stanie przynieść nam zdecydowanie więcej strat niż korzyści. Jedna z najczęściej spotykanych mówi o tym, że nie warto przepłacać, skoro większość mebli można kupić za niewielkie pieniądze. Niestety, jest to również oszczędzanie na wizerunku, a więc działanie, które jest wcale nie mniej nieopłacalne niż zakup mebli zbyt drogich. W zdecydowanej większości przypadków decydując się na tanie meble musimy liczyć się z tym, że ich jakość nie będzie wysoka.

Z mebli takich szybko odpada okleina, nie jesteśmy przy tym w stanie zrobić wiele, aby zapobiec pojawianiu się rys. Już po paru sezonach ich wymiana jest jedynym rozwiązaniem, które można zaakceptować, a przecież decydując się na tego rodzaju rozwiązania liczyliśmy na oszczędności.

Kolejny przesąd, z którym ciągle mamy do czynienia w polskich biurach wiąże się z zasadą mówiącą o tym, że w miejscu pracy powinno być jak najwięcej przeszklonych przestrzeni. Wynika to z tego, że szkło można kojarzyć z transparentnością, trudno się więc dziwić, że tak często wpadamy w pułapkę, jaką na nas zastawia.

Dlaczego w ogóle mówimy o pułapce?

Trudno zrezygnować z tego określenia, jeśli weźmie się pod uwagę to, że szkło wywołuje przede wszystkim efekt zamknięcia, niczym w akwarium. Co więcej, traci swój urok, jeśli nie utrzymuje się go w czystości, a to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Racji wcale nie muszą mieć też osoby przekonujące nas o tym, że kluczem do sukcesu wówczas, gdy zastanawiamy się nad aranżacją biura, są dekoracje.

Owszem, często można odnieść wrażenie, że zachowawczość pod tym względem typowa dla wielu biur jest niepotrzebna, czy jednak ma sens zmienienie jej w przesadę w drugą stronę. Tu najskuteczniejsza wydaje się zasada złotego środka. Ta przydaje się również, gdy jesteśmy zwolennikami rozwiązań awangardowych i staramy się zminimalizować liczbę mebli obecnych w naszym biurze.

Story Page