Jak przyciągnąć nowe talenty do firmy

Jeśli chcesz iść do przodu i rozwijać się jako firma, ważne jest, aby docenić siłę swoich pracowników. Sukces w biznesie nie polega wyłącznie na zysku, jaki osiągasz na koniec miesiąca, ale na tym, w jaki sposób go osiągasz i kto wykonuje pracę, która go przynosi. Oczywiście, są to Twoi pracownicy!

Kluczowe jest dbanie o dobre samopoczucie i morale, a także stworzenie komfortowej atmosfery, funkcjonalnej i atrakcyjnej przestrzeni biurowej, nowoczesnego wnętrza biurowego, które codziennie inspiruje pracowników do działania. Oprócz tego należy również poszukiwać nowych talentów, które pomogą przenieść firmę na wyższy poziom.

W przypadku każdego rodzaju działalności gospodarczej problemem jest zbyt długie pozostawanie w miejscu. Oznacza to, że konkurencja przejmie inicjatywę i wyprzedzi Cię, prawdopodobnie zabierając ze sobą Twoich klientów i kontrahentów. To nie jest dobry scenariusz! W takim przypadku nie będzie miało znaczenia, ile profesjonalnych biurek biurowych zakupisz - Twoja firma jest skazana na porażkę.

Z drugiej strony, dodanie nowych talentów do zespołu może pomóc w realizacji świeżych, nowych pomysłów, a także zwiększyć kreatywność i produktywność obecnych pracowników. Naprawdę nie ma żadnych minusów, ale jak to zrobić?

Aby przyciągnąć nowe talenty do firmy, trzeba myśleć nieszablonowo. Firmy takie jak Google, Apple czy Amazon mają innowacyjne biura z wieloma dodatkami, np. muzyką w biurze zwiększającą wydajność, opieką zdrowotną, programami wellness itp.

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak wprowadzić subtelne zmiany w kulturze firmy, a tym samym przyciągnąć do niej nowe talenty.

Od momentu, gdy potencjalny przyszły pracownik wchodzi do Twojego miejsca pracy, musisz zrobić na nim wrażenie. Oznacza to recepcję, która robi wrażenie od samego początku, oraz nowoczesne miejsce do siedzenia, które jest wygodne i zachęcające. Sprawianie, że ludzie od razu poczują się swobodnie, to szybka droga do tego, aby pomyśleli, że to właśnie w Twojej firmie chcą pracować!

Oczywiście nie chodzi tylko o efektywne planowanie przestrzeni biurowej i meble, które wybierzesz, ale także o to, co możesz zaoferować. Jaką technologią dysponujesz? Czy oferujesz możliwość pracy zdalnej? Czy Twoje środowisko pracy jest przystosowane do współpracy i innowacji? Jak wygląda Twoja obecność w Internecie? To wszystko są rzeczy, których poszukują pracownicy z pokolenia millenialsów i pokolenia X, kiedy szukają nowej firmy, w której mogliby poświęcić swój czas i wiedzę. Dla tych potencjalnych pracowników biurko w kształcie litery L nie tworzy firmy; z pewnością ją wzmacnia, ale chodzi o to, co jeszcze może ona zaoferować.

Mówiąc o przyciąganiu nowych talentów, można pomyśleć, że zapominamy o obecnych pracownikach. Nie jest to prawda. Te zmiany i dodatki do praktyk pracy i środowiska przyniosą również ogromne korzyści pracownikom, których już zatrudniasz. Morale z pewnością wzrośnie, gdy pozwolisz pracownikom wybrać inny, bardziej odpowiadający im model pracy. Morale z pewnością wzrosną, jeśli zaprojektujesz przestrzeń biurową, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna. Poszukując nowych talentów i wprowadzając metody, które sprawią, że wybiorą oni Twoją firmę zamiast konkurencji, przynosisz korzyści wszystkim - obecnym pracownikom i tym, których masz nadzieję przyciągnąć w przyszłości.

Czy technologia jest ważna? Zdecydowanie tak. Większość millenialsów wychowała się na różnych urządzeniach technologicznych, a posiadanie innowacyjnych technologii jest bardzo ważne, jeśli chodzi o przyciąganie nowych talentów. Czy są jakieś systemy, z których obecnie korzystasz, a które wymagają unowocześnienia? Z pewnością pomoże to przyciągnąć do firmy nowe talenty, ale także znacznie ułatwi życie pracownikom, których już zatrudniasz.

W dzisiejszych czasach sukces w biznesie zależy od wielu czynników, ale zdolność do podążania naprzód i nie pozostawania w bezruchu jest prawdopodobnie najważniejsza.

Story Page