Czy biurka z regulacją wysokości są bezpieczne?

Jeśli czytałeś ostatnio o nowościach w projektowaniu biur, z pewnością zauważyłeś, że dąży się do tego, aby pracownicy biurowi byli bardziej aktywni w ciągu dnia pracy. Wszystko to jest związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że siedzący tryb życia (do którego zalicza się praca biurowa) może być ogromnym czynnikiem ryzyka wielu poważnych schorzeń, np. chorób serca i otyłości.

Istnieje wiele różnych rozwiązań tego problemu, np. zachęcanie pracowników, aby więcej wstawali i ruszali się, np. wychodzili na spacery, chodzili po schodach zamiast jeździć windą itp. Jedną z bardzo przydatnych opcji jest biurko z regulacją wysokości (lub biurko stojące, lub biurko typu sit/stand).

Biurko z regulacją wysokości to, jak sama nazwa wskazuje, biurko, którego wysokość można dostosować do wzrostu danej osoby. Już samo to oznacza, że pracownicy będą wykonywać swoją pracę na stojąco, a nie na siedząco na krzesłach biurowych. Uważa się, że osoba ważąca około 150 kg spala w pozycji stojącej około 114 kalorii na godzinę.

Oczywiście, można się obawiać, że biurka z regulacją wysokości są tylko modnym dodatkiem do świata mebli biurowych z wyższej półki i że nie będą wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać komputer, monitor i wszystkie inne elementy, które znajdują się na zwykłym biurku. Mylisz się! Biurka z regulowaną wysokością, w każdym razie te wysokiej jakości, są więcej niż wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać wszystkie niezbędne elementy, a ponadto można je regulować na różne sposoby, w zależności od modelu. Większość z nich posiada regulowaną śrubę, ale to zależy od wybranego modelu.

Czy wypróbowałeś jakieś rozwiązanie z biurkiem z regulacją wysokości?

Story Page