4 ogromne błędy, których należy unikać podczas pierwszego spotkania z klientem

Klienci przynoszą gotówkę, a ta gotówka składa się na duże zyski na koniec roku.

Jednak prowadzenie firmy to znacznie więcej niż tylko to. Sama sprzedaż towarów i usług brzmi łatwo, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Na przykład, jeśli chcesz zwiększyć swój udział w rynku i przejąć konkurencję, musisz zrobić pozytywne pierwsze wrażenie na każdym kliencie, który nawiązuje z Tobą kontakt. Musisz również mieć dogłębną kampanię marketingową, która pozwoli Ci dotrzeć do potencjalnych klientów i zachęcić ich do robienia interesów z Tobą. Wszystko to należy robić w tym samym czasie, co dotrzymywanie obietnic i dbanie o swoich pracowników.

Nikt nie powiedział, że prowadzenie firmy jest łatwe!

Zobacz ten film, który mówi o niektórych najważniejszych aspektach obsługi klienta.

Twoi klienci po raz pierwszy kontaktują się z Twoją firmą przez telefon lub e-mail. e-mail albo przez recepcję. Z tego powodu pracownicy muszą mieć wysokiej jakości umiejętności komunikacyjne, zarówno pisemne, jak i werbalne, a recepcja musi być przyjazna i profesjonalna.

Istnieje wiele błędów, które można popełnić, a które zniweczą Twoje wysiłki, zanim jeszcze przystąpisz do nitty-gritty więc sprawdźmy cztery najważniejsze błędy, których należy unikać, gdy spotykasz się z klientem po raz pierwszy.

  1. Chamstwo - Nie ma sytuacji, która czyni chamstwo akceptowalnym. Maniery są podstawową częścią komunikacji i oczywiście życia w ogóle. Oznacza to, że musisz być miły i uprzejmy przez cały czas, mówić "proszę" i "dziękuję" i pamiętać o uśmiechu. Wszystko to składa się na większą szansę na wysokiej jakości pierwsze wrażenie.
  2. Nie zwracanie uwagi - Czy jest coś bardziej irytującego niż przybycie do recepcji i zadanie pytania recepcjoniście, tylko po to, aby zostać powitanym niezainteresowanym spojrzeniem i całkowitym brakiem uwagi? Upewnij się, że pokazujesz swoim gościom, że zwracasz na nich uwagę, słuchając ich, pokazując pozytywną mowę ciała i, jak wcześniej, upewnij się, że twoje maniery są na miejscu.
  3. Nie witanie ich we właściwy sposób - Istnieje właściwy sposób na przywitanie się z kimś i zły sposób. Nie zwracanie uwagi i bycie rozproszonym jest złym sposobem, jednak, Właściwy sposób to uśmiech i jeśli to właściwe, uścisk dłoni. Jeśli siedzisz przy swoim krześle recepcyjnym, jakkolwiek, nie musisz podawać ręki każdemu gościowi, wystarczy, że poświęcisz im swoją uwagę, uśmiechniesz się i powiesz "witam, w czym mogę pomóc?". Wszystko mniej jest po prostu nie wystarczająco dobre.
  4. Nie próbujesz dowiedzieć się, jakie są ich potrzeby - Gość nie przyszedł do Twojej recepcji lub nie zadzwonił do Ciebie tylko dla samego siebie, zrobił to, ponieważ ma potrzebę, którą chce uczęszczać na stronę do. Oznacza to, że musisz spróbować dowiedzieć się, jaki jest ich problem lub zapytanie, a następnie poszukać najlepszego sposobu, aby go naprawić lub odpowiedzieć. Aby to zrobić, musisz zadawać im pytania i słuchać odpowiedzi, nie przerywając.

Te cztery błędy mogą wydawać się rzeczami, na które można przewrócić oczami i zastanawiać się, jak ktoś może być tak nieprofesjonalny, ale zdziwiłbyś się, jak często one występują. Aby dać z siebie wszystko w zakresie obsługi klienta, musisz zrobić dobre pierwsze wrażenie i zwrócić uwagę na swoich klientów.

Robiąc to i projektując swoją recepcję w sposób, który przyciąga uwagę na wszystkie właściwe sposoby, nie tylko zatrzymasz swoich obecnych klientów udział ale miejmy nadzieję, że również ją zwiększysz.

Story Page