Jak rutyna "Siedź i stój" pomaga w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia w pracy?

Pewnie już wiesz, że zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe dla zdrowia. Wszyscy potrzebujemy ruchu, a nawet w pracy należy co jakiś czas wstać i poruszać się, aby zapewnić organizmowi niezbędny trening.

Siedzenie zbyt długo przy biurku może również drastycznie zwiększyć ryzyko rozwoju poważnych schorzeń, takich jak choroby serca, a nawet cukrzyca, a także przyczynić się w dużym stopniu do rozwoju przewlekłego bólu. Z tego powodu wstawanie i poruszanie się jest niezwykle ważne.

Jednak gdy masz dużo pracy, taka sytuacja może być trudna. Dlaczego więc nie połączyć czasu pracy z odrobiną ćwiczeń fizycznych, np. korzystając ze stojących stołów do pracy na wysokości?

Stanie nie jest szczególnie uciążliwe, ale zalicza się do łagodnych ćwiczeń fizycznych, jeśli jest częścią rutynowej pracy siedząco-stojącej.

Więcej informacji można znaleźć na tej infografice.

Źródło - www.hrmonline.com.au/innovation/standing-desk-infographic

Praca na stojąco jest zaliczana do aktywnych metod pracy, ale można też pomyśleć o innych innowacjach, takich jak biurka z bieżnią lub piesze spotkania.

Świadome bycie bardziej aktywnym ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych zagrożeń dla zdrowia. W jaki sposób zapewniasz sobie aktywność fizyczną w ciągu dnia pracy?

Story Page