Czy biurka z funkcją drzemki mogą stać się rzeczywistością?

W ciągu większości dni pracy przychodzi taki moment, że chciałbyś położyć się na luksusowych meblach biurowych i zamknąć oczy, choćby na pięć minut. Rzecz w tym, że większość szefów nie doceniłaby tego, że drzemiesz w pracy!
Ludzie nie śpią do późna z wielu powodów. Choć wystarczającą ilość snu określa się na 7-9 godzin, raport The Sleep Council z 2017 roku wykazał, że śpimy mniej. Nawet mniej niż w 2013 roku. Prawie trzy czwarte Brytyjczyków (74%) śpi mniej niż siedem godzin na dobę, podczas gdy liczba osób, które twierdzą, że śpią mniej niż pięć godzin na dobę, wzrosła z 7% do 12%.

Grecka firma o nazwie Studio NL wykorzystała niekonwencjonalny pomysł i przekształciła go w produkt.
Pomimo żartobliwej strony tego tematu, w rzeczywistości kryje się za tym pewien sens. Jak wspomniano w tym filmie, zaledwie 20-minutowa drzemka może wystarczyć, aby odświeżyć mózg i zwiększyć wydajność pracy! Dobrze wypoczęty pracownik jest zdrowszy i z pewnością zrobi więcej.

Co o tym sądzisz? Wygląda całkiem nieźle, prawda?

Zła wiadomość jest taka, że to wciąż prototyp projektu i nie jest jeszcze w obiegu do kupienia. Okaże się jednak, czy większość biur zgodzi się, aby stał się on nieodłącznym elementem ich zwykłego umeblowania biurowego!

Zanim wygodnie rozsiądziesz się w swoim fotelu biurowym i uciąć sobie popołudniową drzemkę, być może istnieją lepsze sposoby na zwiększenie wydajności pracy, bez narażania się na kłopoty z przełożonym?

Co sądzisz o tym pomyśle na biurko do drzemki?

Story Page